جستجو

دکتر حسـین جلال پور

پوستر و سایت جایزه ملی غزل حسین جلال پور رونمایی شد

۱,۱۱۶

در آیینی از پوستر و سایت جایزه ملی (جایزه مستقل غزل ) زنده‌یاد حسین جلال پور در گناوه به دست همسر و فرزند این شاعر فقید و باحضور دلدادگان شعر و ادب در کانو ن پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان رونمایی شد.

دبیر جایزه ملی حسین جلال پور روز جمعه در این آیین گفت: برگزاری جایزه مستقل غزل بر اساس پیشنهاد حدود ۲ سال پیش این شاعر فقید داده و اساسنامه و شیوه‌نامه اجرایی آن نوشته شد.

حسن فرهادی افزود: با فوت این شاعر ، در نخستین نشست جمعی از هنرمندان مصمم شدیم این جایزه به یاد و نام آن مرحوم برگزار شود.

وی اظهار کرد: به‌منظور اجرای هرچه بهتر و باشکوهتر این برنامه، اعضای هیات موسس مشخص و با رایزنی هیات علمی، عوامل اجرایی و داوران انتخاب و سپس مراحل فاز اجرایی طراحی سایت و پوستر این جایزه ملی انجام شد.

وی بیان کرد: این برنامه برمبنای جایزه مستقل و با نگرش شاعر فقید جلال پور متمرکز و تلاش شده با حضور یک طیف سنی خاص زیر ۳۰ سال برگزار شود تا یک جریان غزل پیشرو را به جامعه ادبی کشور معرفی کنیم.

دبیر جایزه ملی حسین جلال پور گفت: بر این اساس مقرر شد جایزه مستقل در سه بخش شامل غزل‌های ارسالی در حد ۳ تا ۵ غزل و شرایط سنی زیر ۳۰ سال، مجموعه غزل‌های چاپ شده با شرایط سنی زیر ۳۵ سال و پژوهش غزل بدون شرایط سنی برگزار شود.